«Індекс Біг-Маку»: курс долара в Україні має складати 10,05 грн за долар

За даними розрахунків журналу The Economist, який розраховує курси валют світу за паритетом купівельної спроможності, українська гривня є однією з найбільш недооцінених валют світу, а її реальний курс має складати 10,05 гривні за долар. Про це йдеться в опублікованих результатах дослідження.

У дослідженні оцінюється вартість бургера «Біг-Мак», який продається у популярній мережі фаст-фудів «МакДоналдс».

The Economist порівнює вартість бургерів у всіх країнах світу із її вартістю у США.

Так, за даними видання, «Біг-Мак» в Україні коштує 57 гривень (наразі його вартість складає 59 гривень), в той час як у США він коштує 5,67 долара. Реальний курс гривні, у такому разі, має складати 10,05 гривні за долар.

Найбільш недооціненими валютами у світі за «Індексом Біг-Маку» є південноафриканський ранд та російський рубль — на 62% та 61,2% відповідно. Найбільш переоціненою валютою вважається швейцарський франк, вартість якого має бути на 18,4% меншою.

Зазначимо, що «індекс Біг-Маку» розраховує справедливу вартість валют на основі їхньої купівельної спроможності. Це дослідження проводять щороку з 1986 року.

В основі дослідження лежить вартість бургера «Біг-Мак», що продається у мережі фаст-фудів «МакДоналдс».

Вважається, що у собівартість такого бургера входять основні харчові продукти, оплата праці, транспортні та податкові витрати, просумувавши які можна отримати узагальнений «споживчий кошик», вартістю якого і міряють обмінний курс валют відносно долара.