Міністерка освіти заявила про надлишок вчителів та добровільну сертифікацію

Голова міністерства освіти Анна Новосад заявила, що в Україні більше вчителів, ніж потрібно. Про це вона сказала в ефірі телеканалу "1+1".

"У нас дійсно є проблема, що кількість вчителів більше, ніж потрібно для того контингенту учнів, який є зараз. Безумовно, це річ дуже непопулярна, але тим вчителям, які працюють в школах в селі і учнів, яких возитимуть в опорні школи, їм потрібно буде додатково підвищувати кваліфікацію і перекваліфікуватися", – зауважила Новосад.

Вона також розповіла про впровадження опорних шкіл.

"В Україні є дуже багато маленьких шкіл, особливо в сільській місцевості, які, як правило, надають не високу якість освіти, і якщо ми будемо зберігати таку ситуацію, то ми і далі будемо обмежувати наших дітей в їхньому праві на якісну освіту. Власне ми хочемо допомогти регіонам через інструмент створення опорних шкіл – це школи, які є якісними, то яких є підвезення, дати їм можливість цю якість освіти у сільській місцевості підвищити", - підкреслила Новосад.

Крім того, вона проакцентувала, що кошти будуть спрямовані для облаштування опорних шкіл.

"Подекуди це буде будівництво або з нуля, або завершення тих об’єктів, які вже є на стадії будівництва, але також паралельно будемо підтримувати і великі школи", – зазначила міністерка.

Вона також нагадала, що в цьому році відбудеться пілотний проєкт сертифікації педагогічних працівників. Реєстрація на сертифікацію є добровільною і її зможуть пройти одна тисяча вчителів початкових класів.

Новосад додала, що в бюджеті-2020 закладено підвищення на 20% зарплати для вчителів, які успішно пройдуть таку сертифікацію.