Міносвіти виділило 100 млн гривень на проєкти молодих вчених у 2020 році

Міністерство освіти та науки виділило 100 млн гривень на 199 проєктів молодих науковців у 2020 році. Починаючи з 2016 року сума виділених коштів зросла у 8 разів. Про це повідомляє пресслужба МОН.

Зазначається, що гроші виділені на 152 перехідних з минулих років та 47 нових проєктів. На перехідні роботи піде 70 млн гривень, а на нові — 30 млн гривень.

Найбільше нових робіт відібрані за напрямами:

  • нові технології виробництва матеріалів, їх оброблення, з'єднання, контролю якості; матеріалознавство; наноматеріали та нанотехнології;
  • нові технології екологічно чистого виробництва та будівництва, охорони навколишнього природного середовища, видобутку та переробки корисних копалин; хімічні процеси та речовини в екології; раціональне природокористування;
  • економічні перетворення; демографічні зміни та благополуччя суспільства.

"За результатами експертизи ми побачили досить позитивну тенденцію. Так, 2016 року МОН отримало 439 проєктів від молодих вчених. З них високого рівня були 32 роботи, а низького — 48. Зараз же з 316 проєктів уже 78 були високого рівня, а 14 — низького. Тобто молоді вчені сприйняли цей формат і зрозуміли, що роботи низької якості не мають шансів одержати підтримку. Конкурс об'єднує тих, хто хоче робити справді якісну науку, і підтримує кращих", — розповів перший заступник міністра освіти і науки Юрій Полюхович.