Мовна омбудсменка подала у відставку

Уповноважена із захисту державної мови Тетяна Монахова написала заяву про відставку, пояснивши це повною відсутністю фінансування і можливості працювати. Про це вона розповіла виданню Opinion.

Монахова каже, що в законі про мовного омбудсмена не вказано, що її секретаріат має бути юридичною особою (як це є з уповноваженим з прав людини), тому створити його не вдалось, хоча передбачено, що там мають працювати 50 людей.

«Я провела безліч консультацій з юристами Верховної Ради і Кабміну. Писала проекти постанов для Кабміну про створення секретаріату. Зверталася з листами до депутатів, доповідаючи про труднощі, просила допомоги. Здійснювала спроби зареєструвати секретаріат у ЦНАПі Печерського району, але марно», — розповіла Монахова.

Вона пояснює, що без створення секретаріату казначейство не може виділяти їй фінансування. На запитання, яка в неї була зарплата, Монахова відповідала: «Цього я так і не дізналася. Майже півроку я лише витрачала власні кошти на поїздки з Миколаєва до Києва, винаймання там житла тощо».

Мовний омбудсмен додала, що намагалась звернутися до президента Володимира Зеленського, але ці звернення проігнорували.

Монахова розповіла, що працювала навіть в таких умовах і домоглася винесення питання про створення секретаріату на засідання уряду.

«Коли потім раптово в день голосування питання було викреслене із порядку денного, я остаточно переконалася, що йдеться про відсутність політичної волі. Я зрозуміла, що всі мої дії заблоковані», — сказала вона. Після цього омбудсмен подала у відставку.

Нагадаємо, уряд призначив Тетяну Монахову мовною омбудсменкою наприкінці листопада 2019 року.