На Львівщині ДБР викрило посадовців, які незаконно вирубували ліси

Державне бюро розслідувань заявило про викриття організованої злочинної групи, до якої входили керівники низки лісових та мисливських господарств Львівської області. Зловмисники незаконно вирубали дерев на понад 64 мільйони гривень.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

За даними слідства, організував схему один із керівників Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, який на час скоєння злочину був головним лісничим Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

До складу злочинної групи, за даними ДБР, входили директори та головні інженери п’яти державних підприємств лісового господарства області. Один із них наразі є депутатом районної ради.

Зловмисники всупереч вимогам законодавства та перевищуючи свої повноваження організували незаконні «рубки рідколісся» на території Львівської області, кажуть правоохоронці.

На підставі протизаконних дій фігурантів у 2019-2022 роках видавалися лісорубні квитки на рубку цінних порід лісу. Деревину продавали приватним підприємствам та часто вивозили за кордон.

Організатору та семи учасникам злочинної групи вручили підозри в перевищенні службових повноважень та проведенні незаконних рубок (ст. 28, ч. 3 ст. 365, ч. 4 ст. 246 Кримінального кодексу України). Санкція статей передбачає до 10 років позбавлення волі.