Pfizer/BioNTech буде в складі траншу вакцин від COVAX - санлікар Ляшко

Вакцина виробництва Pfizer/BioNTech буде в складі траншу вакцин від Глобального механізму COVAX.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко під час онлайн-дискусії "Вакцинація. Корупція. COVID-19: відкрита дискусія".

"У нас в лютому очікується поставка з двох джерел: перша це COVAX, друга — це закупівля за державні кошти... Компанія Pfizer підтвердила механізму COVAX можливість передачі 50 млн доз РНК-вакцини для механізму COVAX. Україна увійшла до переліку 92 країн, які в рамках механізму COVAX будуть отримувати вакцину безкоштовно, разом зі шприцами і розчинниками", - сказав Ляшко.

За його словами, точна кількість доз вакцини і дата, коли вона може з'явитися в Україні в лютому, стане відома орієнтовно 29 січня.

Також, за словами Ляшка, за попередніми домовленостями, в Україну може бути поставлено 16 млн доз вакцини від COVID-19 в рамках ініціативи COVAX.

"В рамках механізму COVAX у нас вже є підтвердження 100% поставки 8 млн доз... Попередні домовленості з виробниками підтверджують, що COVAX поставить в Україну 16 млн доз вакцини. Поки що ця інформація — попередні домовленості, ми чекаємо засідання правління фонду, яке планується на 28-29 число, слідкуємо за інформацією 29 січня і будемо розуміти, скільки ми отримаємо вакцини в рамках COVAX", - сказав Ляшко.

Він зазначив, що після визначення дати постачання вакцин в Україну МОЗ протягом двох тижнів проведе навчання медпрацівників у мобільних бригадах роботі з цим препаратом.

Санголовлікар наголосив, що вакцинація повинна відбуватися виключно згідно з планом і дорожньою картою. Відповідно кампанія з вакцинації передбачає 5 етапів, щеплення відбуватиметься за допомогою мобільних груп та в пунктах щеплення, в два раунди, оскільки більшість існуючих вакцин від COVID-19 передбачають дворазове введення.