Плануємо розробити електронну платформу для здійснення контейнерних перевезень, - Криклій

Міністерство інфраструктури України в 2021 році планує розробити окрему електронну платформу для здійснення мультимодальних контейнерних перевезень.

Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій під час виступу на 18-му засіданні Робочої групи з транспорту на рівні керівників відомств ГУАМ (регіональне об'єднання чотирьох держав: Грузії, України, Азербайджанської Республіки та Республіки Молдова, - ред.) сьогодні, 8 грудня, повідомляє пресслужба відомства.

"Вже зараз ми активно працюємо над цифровізацією транспортної галузі. В експериментальному режимі розпочата робота електронних товарно-транспортних накладних. Також ми приєдналися до ІІ-го Додаткового протоколу Міжнародної конвенції про внутрішній транспорт, що включило нас у перелік країн, готових впроваджувати e-CMR. У рамках ОЧЕС (Організація Чорноморського економічного співробітництва, - ред.) ми розробляємо механізм обміну в електронному форматі інформацією про видані дозволи на здійснення міжнародних автоперевезень вантажів", - зазначив Криклій.

Також Мінінфраструктури окремо з урядом Казахстану працюють над впровадженням електронних разових дозволів на здійснення міжнародних вантажних автоперевезень.

"А у наступному році плануємо побудувати окрему електронну платформу для здійснення мультимодальних контейнерних перевезень", - підкреслив міністр.

Крім цього, спільно з Державною митною службою, Міністерством фінансів, Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, а також Державною прикордонною службою триває робота над створенням єдиної цифрової платформи, яка дозволить бізнесу при в'їзді та виїзді з України заповнювати всі дані в одному цифровому вікні без необхідності дублювати документи у різні органи. 

Зазначається, що спочатку ця ініціатива буде реалізована для морського транспорту, а далі пошириться на авіацію, залізницю та автоперевезення.