Пристайко: миротворча місія на Донбасі - план «Б», якщо Мінські угоди проваляться

Україна готова обговорювати можливість миротворчої місії ООН на Донбасі, але тільки якщо реалізація Мінських угод зайде в глухий кут. Про це на зустрічі з народними депутатами заявив міністр закордонних справ Вадим Пристайко, передає Громадське.

Він нагадав, що першим залучити миротворців запропонував не президент РФ Володимир Путін, «як всі говорили», а президент Петро Порошенко, але їхні пропозиції відрізнялися.

«Ми не говорили, що місія має стояти на лінії дотику між українськими військами і «ЛНР», «ДНР», всіма цими військовими бригадами і формуваннями, які є. Ми говорим про те, що нам потрібна місія, щоб навести порядок на території», — сказав він.

Пристайко зазначив, що в «надзвичайно рідкісних ситуаціях» миротворча місія призводила до розв’язання конфлікту, бо в переважній більшості випадків це призводить до замороження конфлікту.

«Часто на десятки років (заморожується — ред.). У цьому і є наша пропозиція — спробувати розв’язати ситуацію на основі Мінських угод. Якщо у нас не виходить і ми втикаємося у повне небажання просуватись далі, одним з можливих варіантів наступних кроків буде миротворча місія», — резюмував він. 

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що не піднімає тему миротворців і «обережно» до неї ставиться.

«Я не хочу, щоб у нас на Донбасі був абхазький сценарій, або було Придністров'я, коли миротворці стануть на контактній лінії і потім вже нікуди не підуть», — сказав він.