Російські судна перешкоджали навчанням українських та американських кораблів у Чорному морі

8 травня на відстані понад 100 морських миль від Одеси у виключній (морській) економічній зоні України флагман Морської охорони Державної прикордонної служби України зустрів корабель Берегової охорони США HAMILTON для спільних навчань.

Про це повідомили у Держприкордонслужбі.

Американські партнери прибули в Україну із дружнім візитом, в рамках якого пройдуть спільні маневри в морі, тренінги з обміну досвідом в оглядових та штурмових операціях, й ділова зустріч представників охоронців морських кордонів та забезпечення безпеки судноплавства двох держав.

За планом спільних навчань, 8 травня кораблі прикордонних відомств США та України на переході морем відпрацьовували злагодженість дій у міжнародній тактичній групі.

Елементи спільного маневрування із нарощуванням складності, в тому числі й з відбиттям повітряного нападу, майже не довелось імітувати.

"За сталою традицією дії партнерів пильно відстежували та супроводжували своєю присутністю кораблі РФ", - підкреслили у ДПСУ.

Як зазначається, на «полювання» відправились два прикордонних сторожових корабля ФСБ РФ проєкту «Охотнік», трохи віддалено, але досить нав’язливо кружляв ще один корабель ЧФ РФ.

"Кораблі країни-агресорки то оголошували вигадані координати закритих районів, вимагаючи залишити їх, то небезпечно маневрували і намагалися штучно звузити зону маневру для українського й американського кораблів", - йдеться у повідомленні.

У ДПСУ зазначили, що російські кораблі не відповідали на виклики на зв’язок по каналах міжнародної морської безпеки.

Українські прикордонники ретельно зафіксували та задокументували зухвале порушення норм міжнародного морського права.

Наразі український корабель «Григорій Куроп’ятников» та американське судно HAMILTON залишаються в морі, продовжуючи спільні навчання.

"Ані чотирьохбальний шторм, ані нахабні витівки «Охотніков» під триколором не завадили партнерам відпрацювати програму маневрів", - додали у Держприкордонслужбі.

10 травня HAMILTON має відвідати порт Одеси.