СБУ арештувала майно ексміністра освіти Табачника на понад 2 млн доларів

Служба безпеки України наклала арешт на майно колишнього міністра освіти та науки Дмитра Табачника, якого підозрюють у державній зраді. Загальна сума арештованих активів становить більше ніж 2 млн доларів.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

«Для того, щоби приховати свої статки від можливої конфіскації на користь держави, фігурант заздалегідь переписав їх на своїх родичів. А втім, СБУ викрила цю схему й отримала дозвіл суду на арешт активів ексрегіонала», — йдеться у повідомленні.

Серед майна, на яке наклали арешт, є:

  • ½ квартири в історичній частині Києва площею 126 квадратних метрів;
  • житловий будинок площею понад 600 квадратних метрів;
  • 5 земельних ділянок в елітному котеджному містечку поблизу столиці загальною площею майже 1 га;
  • банківський рахунок на 147 тисяч доларів.

Нагадаємо, у листопаді 2022 року колишньому міністру освіти Дмитру Табачнику повідомили про підозру в державній зраді. За даними слідства, він допомагав колаборантам на окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей.

Наразі Табачник переховується від правосуддя у тимчасово окупованому Криму, кажуть в СБУ. Йому загрожує від 15 років за ґратами до довічного ув'язнення з конфіскацією майна.

Як відомо, Дмитро Табачник у різні роки був керівником пресслужби уряду за правління Леоніда Кучми (грудень 1992 - березень 1993), керівником виборчої кампанії кандидата в президенти Леоніда Кучми (1994 рік) та народним депутатом. З 11 березня 2010-го до 23 лютого 2014 року був на посаді міністра освіти й науки.