СБУ вразила на Брянщині радар окупантів, який контролював небо на 700 км вглиб України

Служба безпеки України вразила російську радіолокаційну станцію у Брянській області. Ця станція контролювала небо на 700 км вглиб України.

Про це Громадському повідомило джерело в правоохоронних органах.

Йдеться про модернізований комплекс «Небо-У», який допомагав військам рф виявляти українські засоби ураження та підтримував бомбардувальники, які атакують КАБами українське прикордоння.

Коштує така радіолокаційна станція 100 млн доларів. Її уразили 7 дронами-камікадзе літакового типу. Як зазначається, у результаті атаки комплекс «Небо-У» більше не працює і, «ймовірно, перетворився на друшляк».

«Завдяки ураженню цієї РЛС у ворога стало менше можливостей виявляти повітряні цілі вздовж північного кордону України. Радіолокаційна сліпота росіян допоможе нашим військам вести розвідку, запускати безпілотники та більш якісно використовувати армійську авіацію на цій ділянці», — сказав співрозмовник hromadske.

Це вже другий комплекс «Небо-У», який знищило 13-те Головне управління військової контррозвідки СБУ. Перший знищили в Бєлгородській області рф.

Окрім того, нещодавно було знищено радіолокаційний комплекс «Каста-2Е2» поблизу тимчасово окупованого українського Бердянська.