Справа Шеремета: суд відпустив підозрювану Яну Дугарь у під нічний домашній арешт

Печерський суд Києва змінив підозрюваній у причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета Яни Дугарь запобіжний захід на нічний домашній арешт. На неї також мають одягнути електронний браслет. Про це повідомляє Громадське.

Під домашнім арештом підозрювана перебуватиме у військовій частині у Гвардійську з 20:00 до 07:00.

Адвокати Яни Дугарь просили суд змінити запобіжний захід з цілодобового арешту на особисте зобов’язання. Також вони зазначили, що експертиза ходи чітко не встановила, що на відео була саме їхня підзахисна. Адвокати наголошують на тому, що слідкувати за авто Яна нібито не могла, а з підозрюваним Андрієм Антоненком, який, за версією слідства, організував злочин, вона не знайома.

Водночас прокурор у справі Сергій Зузак наголосив на тому, що слідство допитало інших свідків і має певні сумніви у правдивості показів попередніх свідків, які виступали у суді.

«Ці свідки, на відмінну від тих, які були допитані у суді, або взагалі не можуть пригадати Дугарь, або кажуть, що не знають чи була вона у госпіталі. Ніхто не дав категоричні покази про те, що вона там була», — зазначив Сергій Зузак.

Також прокурор наголосив, що висновки експертизи відео чітко зазначають, що на ньому саме Яна Дугарь.

Водночас, слідством встановлені зв’язки підозрюваної з Владиславом Грищенком — підозрюваним у замаху на життя бізнесмена з Івано-Франківщини і чий голос фігурував у телефонних розмовах, які оприлюднило МВС у справі вбивства Павла Шеремета. Прокурор зазначив, що, за даними слідства, Яна здійснювала розвідку. Також слідство не виключає, що між Дугарь та іншими фігурантами могли бути інші особи-посередники, які на даний час не встановлені.

Прокурор також зазначив, що Яна Дугарь одружена з вересня 2015 з громадянином Іраку. Тож це є ризиком того, що вона може виїхати з країни. Адвокати заперечили та зазначили, що вона здала закордонний паспорт. Також прокурори наголошували на ризиках тиску на свідків та приховуванні доказів.