У МОЗ розповіли, на що витратять 1,26 млрд грн, виділені на екстрену медичну допомогу

Виділені урядом на екстрену медичну допомогу 1,26 мільярда гривень планують витратити на підвищення зарплат медпрацівників і на зміцнення матеріально-технічної бази. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу 13 липня, повідомляє пресслужба МОЗ.

«з 1 вересня передбачається підвищення заробітної плати всім медпрацівникам із вторинної і третинної ланки, зокрема з екстреної медичної допомоги. Як лікарям, так і середньому і молодшому медичному персоналу. Це підвищення буде достатньо суттєвим у порівнянні з тим, що було раніше» — заявив Степанов.

За його словами, окремо в цьому бюджеті передбачено 922 млн гривень на придбання машин екстреної медичної допомоги. До кінця року МОЗ планує придбати приблизно 400 автомобілів, які будуть розподілені між областями. 

«Якщо казати про кількість машин, які загалом треба придбати, то вона складає 1800 автомобілів. 400 ми хочемо придбати в цьому році, надалі ми розраховуємо протягом 2-3 років замінити весь цей автопарк. і щоб всі автомобілі в нас були еталонні», — зазначив Степанов.

Окрім того, за словами міністра, кошти підуть і на навчально-тренувальні центри для медиків.

«Я думаю, що ні в кого не виникає сумнівів, що фельдшерські й лікарські бригади постійно повинні удосконалювати свої навички. Екстрена медична допомога є пріоритетом, ми хочемо зробити її по всіх європейських стандартах, які є в світі», — додав він.