У МВС представили нові стандарти фотографій на документи

Державна міграційна служба дозволила українцям фотографуватися на документи у релігійному вбранні, яке частково закриває голову. У певних випадках допускаються і фото з предметами медичного призначення. Про це під час презентації повідомив заступник міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров, передає Громадське.

Відтепер дозволяється фото у релігійному вбранні, яке певним чином закриває голову. Водночас, воно не повинне змінювати форму обличчя.

«Релігійне вбрання також не повинно закривати підборіддя, образ обличчя не повинен бути закритий. І це стосується, як було раніше, релігійного вбрання, яке застосовується в повсякденному житті й носінні», — сказав Гончаров.

Допускається і фото у штучних предметах та матеріалах згідно з медичними рекомендаціями, якщо людина підтвердить це медичним висновком закладу охорони здоров’я.

Як і раніше, не можна фотографуватись у головних уборах, які не пов’язані з релігійними віруваннями й традиціями (кепки, бейсболки, декоративні хустки, накидки).

Також заборонені фото з навушниками, у сонцезахисних і затемнених окулярах, а також у лікувальних окулярах із пошкодженим склом чи кольоровими лінзами.

За словами Гончарова, нові стандарти фотографій стосуються як громадян України, так і осіб без громадянства та іноземців.

«Вимоги стосуються не тільки громадян України, а в тому ж числі й іноземців, які отримують певні посвідки на проживання на території України, або для осіб без громадянства, які також повинні бути певним чином документовані», — додав він.

Нові норми стосуються біометричних документів (ID-картка і закордонний паспорт) та посвідок на тимчасове або постійне проживання для осіб без громадянства. Нові стандарти вже рахуються чинними.

Нагадаємо, Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка змінює правила оформлення документів, завдяки чому зокрема можна буде фотографуватися на паспорт у головному уборі. Мета цієї постанови — адаптація законодавства України до міжнародного. Тепер при оформленні документів враховуються рекомендації ІCАО.