Уряд дозволив студентам-чоловікам виїжджати за кордон для навчання чи стажування

Кабінет міністрів України ухвалив рішення, яке зробило доступною академічну мобільність до закордонних закладів вищої освіти й для студентів-чоловіків.

Про це повідомив у Facebook міністр освіти і науки Оксен Лісовий.  

Очільник відомства пояснив, що академічна мобільність є можливістю для студентів тимчасово виїхати за кордон для навчання чи стажування, щоб здобути нові знання та досвід. Для університетів — це також спосіб зміцнити партнерства з іноземними закладами. 

Через воєнний стан у таких програмах нині беруть участь лише жінки, тому студенти чоловічої статі неодноразово зверталися з цим питанням до президента Володимира Зеленського. 

«Програми академічної мобільності — це певною мірою свіжий ковток повітря і для студентів, і для університетів. Для того, щоб узяти участь, необхідно мати високі бали і виконати низку вимог, які встановлюють засновники програми», — заявив міністр. 

Відтепер чоловіки від 18 до 22 років строком на один семестр зможуть долучатися до програм академічної мобільності.

Нововведення поширюється на тих, хто вчиться на бакалавраті за денною формою (або ж на магістратурі медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування). 

У міністерстві також зауважили, що виїхати за кордон зможуть ті студенти мають, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

Для перетину кордону, щоб навчатися на програмах академічної мобільності, необхідно: 

  • мати е-квиток студента;
  • направлення від закладу освіти;
  • засвідчену копію договору з іноземним університетом про прийняття на програму академічної мобільності;
  • військово-довідковий документ від ТЦК. Жодних особливих дозволів МОН не видаватиме.

Зазначається, що це рішення посприяє інтеграції України в європейський простір вищої освіти, відновить можливість усім студентам брати участь у програмах академічної мобільності, що дасть змогу здобувати нові знання і досвід.