Уряд планує навчати українців цифрових навичок та зробити всі державні послуги електронними

Кабінет міністрів України планує запустити курси підвищення цифрової освіченості українців. Їх можна буде проходити як онлайн, так й в офлайн-центрах, які збудують по всій Україні. Про це йдеться у програмі дій уряду, текст якої зявилася на сайті парламенту.

Очікується, що програмою розвитку цифрових навичок має скористатися понад 6 мільйонів українців. При цьому 70% громадян, які пройдуть її, повинні володіти цифровими навичками на базовому рівні.

«Тому ми плануємо створити інфраструктуру, яка дозволить українцям масово підвищувати рівень своїх цифрових навичок. Для цього ми плануємо створити онлайн-платформу дистанційного навчання цифровим навичкам та відкрити доступні офлайн-хаби по всій країні», — йдеться у програмі дій кабміну.

Там додають, що проводитимуть кампанії з популяризації цих курсів покращення цифрових навичок.

Паралельно з цим уряд планує перевести онлайн 100% всіх державних послуг.

«Ми плануємо провести інвентаризацію всіх послуг, що надаються державними органами громадянам та бізнесу. Частини цих послуг необхідно позбутися (в першу чергу, шляхом оптимізації реєстрів, що дозволить прибрати зайві довідки). Усі інші послуги необхідно оптимізувати та перевести онлайн», — йдеться у програмі дій уряду.

Також уряд планує покрити швидкісним інтернетом більшу частину території України, а право громадян на швидкісний інтернет закріпити законодавчо.