Уряд схвалив постанову, яка дозволить проводити трансплантації кінцівок військовим АТО/ООС за кордоном

Сьогодні, 20 жовтня, Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка регулює порядок перевезення анатомічних матеріалів людини в межах України, а також їх ввезення та вивезення за межі митної території країни.

Про це повідомляє пресслужба уряду.

Прийнята постанова сприятиме вирішенню проблем учасників бойових дій, які втратили одночасно обидві руки чи ноги під час захисту від російської агресії, бо повернути їх до повноцінного життя дозволяє трансплантація.

Наразі в Україні відсутня технологія проведення таких операцій, проте є країни, які мають досвід їх проведення, готові робити ці операції для українських ветеранів з одночасним навчанням українських фахівців.

Також це дасть змогу проводити трансплантації українським учасникам бойових дій кінцівок від українських донорів у закордонних закладах охорони здоров’я.

Згідно з документом, Український центр трансплант-координації (УЦТК) отримав право вивозити за межі митної території України анатомічні матеріали людини (верхні та нижні кінцівки) для проведення трансплантацій в іноземних закладах охорони здоров’я учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і безпосередньо брали участь:

  • в антитерористичній операції,
  • у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони,
  • у відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях,
  • у випадку неможливості проведення такої трансплантації в Україні.

Факт встановлення можливості або неможливості проведення трансплантації кінцівок в Україні встановлюватиметься УЦТК через направлення запитів до вітчизняних Центрів трансплантації.

Трансплантації кінцівок будуть проводитися в іноземних закладах охорони здоров’я у рамках договорів про співпрацю між УУЦТК або Центром трансплантації і іноземним медичним закладом, який може виконати таку операцію.