В Офісі президента анонсували програму фінансового лізингу на житло під 5%

Міністерство фінансів України спільно з профільними Комітетами Верховної Ради розробляє програму фінансового лізингу на житло в межах 5% річних.

Про це повідомив заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Інфраструктура», передає пресслужба ОП.

«Фінансовий лізинг – це окрема програма, якою також займається Міністерство фінансів разом з профільними Комітетами Верховної Ради. Ми будемо мати іпотеку під 7% і фінансовий лізинг, сподіваємося, під 5%», – зазначив він.

За словами Тимошенка, програмою фінансового лізингу зможуть скористатися медичні працівники, військові, педагоги, поліцейські та соціально незахищені верстви населення.

«Сподіваємось, що ми зможемо це зробити також для внутрішньо переміщених осіб. Це те, про що багато-багато років говорили, але механізму фактично не було. Ми знайшли такий механізм», – сказав заступник керівника ОП.

Він нагадав, що кілька тижнів тому уряд ухвалив деякі рішення, що дадуть змогу запустити іпотечну програму під 7% річних.

«Зараз ми працюємо разом з Міністерством фінансів, з Нацбанком, щоб вийти на доступну та зрозумілу кожному громадянину іпотеку», – наголосив Тимошенко.

Крім того, заступник керівника ОП зазначив, що перший внесок за іпотечним кредитом має становити 20%, а строк виплати – від 20 до 30 років.

«Я думаю, багато хто знає, що 90% кредитів по іпотеці закриваються через 10 років. Люди прагнуть якнайшвидше виплатити іпотеку та жити у своїй оселі», – сказав він.

«Сподіваюся, що в першому півріччі, як поставив завдання президент, ця іпотека і фінансовий лізинг будуть запущені. І це дасть найголовніше – житло людям. Друге – величезний мультиплікатор економіки», – підсумував Тимошенко.

У свою чергу президент Володимир Зеленський повідомив про старт нової житлової програми для переселенців у межах «Великого будівництва».

«Готуються матеріали. Окремо до програми підключений «Нафтогаз». Ми будемо будувати, пропонувати формат повністю з сонячними панелями, батареями», - додав глава держави.