В Україні 9 листопада планують відключення електрики в Києві та в 10 областях
Сьогодні, 9 листопада, в Україні будуть планові погодинні вимкнення світла, проте поки що не планується здійснювати екстрені відключення електрики.
Про це повідомляє «Укренерго».
Так, планується максимум стабілізаційних обмежень у Києві, Київській, Чернігівській, Черкаській, Житомирській, Сумській, Харківській, Полтавській, Запорізькій, Дніпропетровській та Кіровоградській областях.
Хоча аварійні обмеження електрики поки не планують, «Укренерго» закликає людей стежити за повідомленнями своїх операторів систем розподілу.
Як зазначає «ДТЕК Київські електромережі», у столиці 9 листопада теж передбачають лише планові відключення: «Робимо все необхідне, щоб вони відбувалися за графіком, що розміщений на сайті».
Голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький напередодні в етері національного телемарафону розповів, що ситуація з електропостачанням у Києві, Київській області та північному регіоні країни може стати кращою через декілька днів, якщо не буде нових обстрілів.
«Нам усім, споживачам із цих регіонів, потрібно ще перетерпіти кілька днів за умови, що не буде нових обстрілів, для того, щоб відбулися відчутні полегшення з енергоспоживанням, щоби графіки відключення були комфортнішими», — сказав Кудрицький.
В «Укренерго» пояснюють, що обмеження електропостачання дозволяють зменшити навантаження на мережі, забезпечити балансування енергосистеми та уникнути додаткових аварій.
Людей закликають ощадливо споживати електроенергію та не вмикати одночасно в мережу декілька потужних електроприладів упродовж дня, особливо в пікові години споживання — з 6:00 до 11:00 та з 17:00 до 23:00.