В Україні заборонили трансляцію білоруського телеканалу

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення заборонила трансляцію в Україні білоруського телеканалу «Беларусь 24». Пояснили це тим, що телеканал розміщав в етері аудіовізуальні твори, заборонені для демонстрування на території України, та фільми за участю акторів, внесених Міністерством культури та інформаційної політики до переліку осіб, які загрожують національній безпеці нашої держави.

Про це повідомила пресслужба регулятора.

За словами члена регулятора Максима Онопрієнка, за мовленням каналу стежили давно, і деякий час воно «помітно відрізнялося від провладних білоруських, оскільки це міжнародна версія». Але у травні 2021 року моніторинг Нацради зафіксував порушення.

Зокрема, 19-22 травня на телеканалі показували російських артистів, внесених до переліку осіб, що загрожують безпеці України: Олега Газманова, Бориса Щербакова та Ольгу Кормухіну.

А в програмі «Панорама» за 21 і 22 травня показувалися сюжети про «український слід у спробі держперевороту в Білорусі» та «відмову Зеленського росіянам у праві вважатися корінним народом».

Ці сюжети містили висловлювання зневаги на адресу українських військових і елементи розпалювання національної ворожнечі, вважають у Нацраді.

Оскільки Білорусь не була підписантом Європейської конвенції про транскордонне мовлення, трансляція «Беларусь 24» велася за дозволом Нацради, виданим у 2015 році. Тому у разі ігнорування вимог Конвенції та українського законодавства регулятор має право вжити заходів щодо запобігання або припинення таких порушень. Таким чином, Нацрада ухвалила рішення про вилучення телеканалу «Беларусь 24» із переліку дозволених для ретрансляції в Україні.