Вакцинація дитини або альтернативна форма навчання з 1 вересня в Україні

Перед початком навчального року батьків закликали вакцинувати дітей відповідно до Національного календаря щеплень. В інакшому випадку керівники садочків і шкіл мають право не допускати до навчання нещеплених дітей. Про це заявили на брифінгу 14 серпня міністерка освіти і науки Лілія Гриневич і виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

«Якщо батьки відмовляються від вакцинації, вони мають право обрати альтернативну форму навчання - дистанційну чи індивідуальну. Держава в будь-якому випадку надасть доступ кожній дитині до шкільної освіти», - зазначила Гриневич. 

Для цього батьки можуть написати заяву на керівника навчального закладу про переведення дитини на індивідуальну форму навчання. 

Супрун наголосила, що лікарні стовідсотково забезпечені вакцинами. У разі виникнення проблем - батькам необхідно звернутися до головного лікаря або ж у Департамент охорони здоров’я. 

До того ж, як зазначила Супрун, з наступного року, з введенням електронної медичної карти, за підроблені довідки про щеплення, буде передбачена кримінальна відповідальність. 

«Не просіть лікарів діяти незаконно», - закликала Супрун. 

За статтею 15 Закону Украіни «Про захист населення від інфекційних хвороб», діти, які не отримали щеплення за Національним календарем щеплень, відвідувати школи та садочки не можуть.