ЄС виділив ще 3,5 млн євро для постраждалих на Донбасі

Європейська комісія оголосила про виділення додаткових 3,5 млн євро гуманітарної допомоги для підтримки вразливих верств населення, які постраждали внаслідок бойових дій на сході України та пандемії COVID-19.

Про це йдеться у повідомленні Представництва ЄС в Україні.

Зазначається, що додаткові 3,5 млн. євро допоможуть найбільш вразливим верствам населення, у тому числі людям похилого віку та особам з інвалідністю, задовольнити свої основні потреби. Вони також будуть направлені на забезпечення доступу до медицини і отримання психосоціальної та психологічної допомоги. Допомога надійде вразливому населенню по обидва боки лінії зіткнення.

"Люди на сході України продовжують жити в страху та боротися за задоволення своїх основних потреб... Це додаткове фінансування допоможе їм отримати доступ до медицини та предметів першої необхідності, а також підготуватися до зими, що наближається. ЄС буде підтримувати людей на сході України стільки, скільки це буде потрібно, але лише встановлення постійного миру може забезпечити реальне вирішення проблеми", - сказав єврокомісар з питань гуманітарної допомоги та управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич.

Наголошується, що через пандемію COVID-19 гуманітарна ситуація погіршилась, що призвело до ще більшої нестабільності та вразливості населення.

"Європейський Союз підтримує народ України, включаючи найвразливіші верстви населення в умовах конфлікту та пандемії COVID-19. Гуманітарна допомога є ключовим елементом нашої підтримки", - заявив спеціальний представник ЄС із прав людини Еймон Гілмор під час свого візиту до Краматорська.

У Представництві ЄС нагадали, що у 2021 році Єврокомісія виділила 29 мільйонів євро гуманітарної допомоги для сходу України. З початку конфлікту Європейський Cоюз виділив 194 млн євро на допомогу людям в Україні.