З російської окупації вдалося повернути ще 15 українських дітей

Благодійна організація Save Ukraine повернула з російської окупації ще дев’ятьох українських дітей разом з їхніми родинами. 

Про це повідомив у Telegram-каналі засновник організації Микола Кулеба.

Як зазначається, деякі сім'ї виїхали через сильні обстріли, а інші — через загрозу відправлення дітей у російські табори. Зокрема, були випадки, коли окупанти забирали дітей і не повертали додому.

Врятовані діти розповіли, що починаючи з 6 класу в російських школах на окупованих територіях дітей змушують вступати до «юнармії», незалежно від статі.

А у 10-11 класах — до кадетського корпусу, де навчають стріляти з автоматів, керувати безпілотниками та рити окопи. Учнів, які добре складають іспити, «заохочують» високими прохідними балами для вступу до вишів.

Загалом від початку великої війни Save Ukraine вдалося повернути з росії та тимчасово окупованих територій вже 321 українську дитину, з яких 88 — сироти.

Також на підконтрольну українському урядові територію з окупованої частини Херсонської області повернули 6 дітей віком 5-12 років, повідомив глава Херсонської ОДА Олександр Прокудін.

За його словами, дітей могли відправити до табору на нібито «оздоровлення». Через це батьки наважилися виїхати з тимчасово окупованої частини Херсонщини.

У поверненні дітей на підконтрольну Україні територію брала участь організація Save Ukraine.

Нині діти в безпеці. З ними працюють медики та психологи.

За словами Прокудіна, із початку 2024 року з окупованої Херсонщини вдалося повернути 84 дітей.