Зеленський підписав закон про електронний реєстр військовозобовʼязаних

Президент Володимир Зеленський підписав закон №10062 про створення єдиного електронного реєстру військовозобовʼязаних, прив'язаного до єдиного реєстру виборців.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Раніше у Міністерстві оборони казали, що цей закон є «критично важливим для обороноздатності України». Зазначається, що реалізація закону сприятиме швидкому збору, обробці та використанню військових даних, а також переведе послуги та процеси для військовослужбовців у цифровий формат. 

Так, закон передбачає:

  • удосконалення реєстру призовників, військовозобовʼязаних та резервістів, зокрема, в частині налагодження взаємодії між реєстрами, використання даних щодо військового обліку тощо;
  • запровадження можливості створення і використання цифрового військового-облікового документа (сертифікату);
  • створення реєстру військовослужбовців ЗСУ та Державної служби спеціального транспорту, який забезпечить надання онлайн-послуг військовослужбовцям;
  • створення порталу електронних послуг для військовослужбовців та військовозобов’язаних. Наприклад, з’явиться можливість надання статусу УБД онлайн, офлайн та автоматично при наявності необхідних даних у системі. 

Окрім того, закон посилює кіберзахист та право розміщувати свої ІТ-системи у військових хмарних сховищах країн-членів НАТО.