Зеленський зменшив призовний вік та скасував статус «обмежено придатний»

Президент Володимир Зеленський підписав закон №9281 про зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників із 27 до 25 років. 

Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Нагадаємо, такі зміни до законодавства щодо зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників спільно напрацювали Міністерство оборони та Збройні сили України.

Там пояснювали, що під час дії режиму воєнного стану немає потреби в перебуванні громадян на військовому обліку призовників до 27 років.

По-перше, оскільки призовники щороку прибувають до військкоматів, зокрема для проходження медоглядів, це призводить до додаткових фінансових витрат, навантаження на медпрацівників та збільшення черг для проходження ВЛК. Тоді як призов на строкову військову службу під час воєнного стану не здійснюється.

По-друге, тривале перебування на військовому обліку призовників під час дії воєнного стану призводить до того, що значна кількість придатних до військової служби, які не мають статусу військовозобов’язаних, не може бути залучена до військової служби за призовом під час мобілізації.

«Ураховуючи значну увагу суспільства до питань, пов’язаних із військовим обліком громадян та мобілізацією, варто зазначити, що всі ініціативи Сил оборони України, спрямовані на зміцнення обороноздатності держави, є обґрунтованими, погодженими з іншими урядовими та безпековими структурами та мають на меті виключно оптимізацію процесів задля наближення нашої перемоги», — заявили в МОУ.

Крім  того, Зеленський підписав закон №10313, яким скасовується статус «обмежено придатний». Чоловіки призовного віку з таким висновком повинні заново пройти військово-лікарську комісію.

Відтепер є дві категорії придатності до військової служби — «придатний» і «непридатний». Повторна лікарська комісія потрібна для того, щоб визначити категорію військовозобов’язаного, який раніше мав статус «обмежено придатного».