На місцевих виборах у Туреччині перемагає опозиційна партія

На місцевих виборах у Туреччині перемагає опозиційна партія. Зокрема, її представник Екрем Імамоглу отримав більшість голосів на посаду мера Стамбула. Тим часом партія чинного президента Реджепа Таїпа Ердогана зазнала найбільшої поразки за час перебування при владі в країні.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на державне агентство Туреччини Anodolu.

За результатами підрахунку 92,92% виборчих бюлетенів, Імамоглу переобрали на посаду мера Стамбула. Він отримав на 10% голосів більше, ніж його суперник від провладної «Партії справедливості та розвитку» Мурат Курум.

Крім того, «Республіканська народна партія» (CHP), представником якої є Імамоглу, також перемогла на виборах у столиці Анкарі та інших 15 містах по всій країні. Уперше за 35 років вона отримала майже 1% голосів у загальнонаціональному масштабі.

Поразку партії Ердогана описують як найбільшу за понад два десятиліття перебування при владі.

Президент Туреччини у своєму зверненні назвав результати виборів «поворотним моментом». Тим часом Імамоглу прокоментував свою перемогу так: «Ті, хто не розуміє послання нації, зрештою програють».

Результати виборів показали меншу підтримку партії Ердогана, ніж передбачали опитування громадської думки. Аналітики пов'язують це зі зростанням інфляції та, зокрема, привабливістю Імамоглу як його основного суперника.

Екрем Імамоглу раніше був бізнесменом, а в політику він прийшов у 2008 році. У 2019 році Імамоглу вперше отримав посаду мера Стамбула після того, як цю посаду протягом 25 років утримувала «Партія справедливості та розвитку» чинного президента Ердогана.

Нагадаємо, 31 березня в Туреччині відбулися вибори до місцевих адміністрацій. У них взяли участь понад 30 турецьких політичних партій, включно партією президента країни Реджепа Ердогана — «Партія справедливості та розвитку». Вибори відбулися у 81 провінції країни.