Немає гарантій невступу України в НАТО - Путін

Президент Росії Володимир Путін припускає, що на Заході обговорюють план вступу України до НАТО.

Про це він сказав в етері телеканалу «Россия-1».

"Зараз американські партнери говорять, що нічого не обіцяли ні Україні, ні українському керівництву, в тому числі президенту Зеленському. Звідки ми це знаємо? Можна собі уявити, що план вступу України в НАТО обговорюється, у всякому разі, ніхто не говорить «ні»", - сказав президент РФ.

На думку Путіна, "якихось гарантій невступу України в НАТО немає", а є "формальні обмеження".

Він також вважає "розумними людьми" тих українців, які не підтримують вступ України до НАТО. Таких в Україні, за підрахунками Путіна, "щонайменше 50%". Вони, за словами російського президента, "розуміють, що вони не бажають опинитися на лінії вогню, вони не хочуть бути розмінною монетою і гарматним м'ясом".

Також Путін прокоментував законопроєкт №5506 Володимира Зеленського, який покликаний закріпити статус корінних народів. 

Російський лідер заявив, що Україна як держава — це «породження радянського періоду», а після 1654 року, коли розпочалося «возз'єднання» України й Росії, українці нібито називали себе росіянами. Тому, як вважає Путін, росіян потрібно визнати корінним народом.

Нагадаємо, законопроєкт Зеленського пропонує визнати корінними народами кримських татар, караїмів, кримчаків. Документ пропонує гарантувати культурні, освітні, мовні та інформаційні права корінних народів, а також визначити правовий статус їхніх представницьких органів.