Помер султан-лідер Оману

В державі Оман, де недавно з побував президент України Володимир Зеленський, оголошений триденний траур у зв'язку зі смертю султана Кабуса бен Саїда Аль Саїда. Про це повідомило державне Інформаційне агентство Оману з посиланням на канцелярію глави держави.

«Королівський двір оплакує відхід свого правителя, якого закликав до себе Всевишній пізно ввечері в п'ятницю, 10 січня 2020 року», - йдеться в повідомленні агентства в Twitter.

Відзначається, що Кабус бен Саїд Аль Саїд помер у віці 79 років після тривалої хвороби. Останні кілька років свого життя він боровся з раком товстої кишки, проходив курси лікування за кордоном і майже не з'являвся на публіці.

У зв'язку зі смертю султана Кабуса в країні оголошено триденний траур, на 40 днів приспущені державні прапори.

У султана не залишилося прямих нащадків. За конституцією країни, в перебігу трьох днів вища військова рада має обрати нового султана. Якщо там не можуть погодили єдину кандидатуру, то справа переходить в спеціальну раду, куди входять, зокрема, військові, командування сил безпеки, судді Верховного суду країни і родичі Кабуса бен Саїда. На крайній випадок султан залишив після себе спеціальне опечатане лист з ім'ям того, кого повинні призначити новим правителем.

Як повідомляє Reuters з посиланням на Омана ЗМІ, наступним султаном Оману став двоюрідний брат Кабуса бен Саїда Аль Саїда - член монаршої родини, міністра з питань спадщини та культури.

Кабус бен Саїд прийшов до влади в липні 1970 року в результаті безкровного перевороту, відсторонивши від влади свого батька Таймура Аль Саїда. При ньому Оман проголосив незалежність від британського правління (1971), перестав бути ізольованим від міжнародного світу та скоїв значний прогрес в економіці, а також грав роль важливого посередника на Близькому Сході. Кабус бен Саїд поклав початок ірано-американських переговорів, які завершилися підписанням в липні 2015 року багатосторонньої ядерної угоди.