Путін створив собі можливість бути президентом і надалі

Президент Росії Володимир Путін підтримав поправку про «обнулення» його президентських термінів, Держдума одразу це схвалила. Тепер ще необхідне рішення Конституційного суду. Це створює умови, аби Путін був при владі ще щонайменше 10 років. Про це глава держави заявив у Державній думі Російської Федерації, повідомляє Громадське.

«Друга пропозиція — зняти з мене заборону на участь у виборах. У цілому, цей варіант був би можливий, але за однієї умови, якщо Конституційний суд Росії скаже, що це не суперечить Конституції», — сказав він.

Так, сьогодні 10 березня депутатка Держдуми від «Единой России» Валентина Терешкова запропонувала «або взагалі прибрати обмеження кількості президентських термінів у Конституції, або… закласти в законі можливість для чинного президента знову обиратися на цю посаду, вже відповідно до оновленої Конституції».

«Пропозиція, яку висловила Валентина Терешкова, ми всі з великою повагою до неї ставимося... виключити з Конституції кількість термінів. Схожа по суті ідея прозвучала на моїй зустрічі у Петербурзі. Я тоді сказав, що не хочеться повертатися у часи Радянського Союзу. Був не зовсім коректний», — наголосив Путін.

Водночас він виступив проти пропозиції продовжити термін перебування чинного президента при владі.

«Були пропозиції, щоб внести зміни до Конституції й продовжити термін чинного президента, вашого покірного слуги. Зробити це на підставі того, якщо громадяни проголосують за поправку. У квітні відбудеться загальноросійське голосування. У такому випадку вийде, що повноваження президента продовжуються у результаті за фактом безальтернативних виборів. Це, на мій погляд, також неправильно», — вважає він.

Путін переконаний, що «сильна президентська вертикаль» Росії абсолютно необхідна.

«Сьогоднішня ситуація в економіці й не тільки в ній зайвий раз про це нагадує. Перш за все це необхідно для стабільності. Є парламентська демократія, але на сьогоднішньому етапі нашого існування це нам не підходить», — сказав він.

Згодом Держдума підтримала поправку про «обнулення» президентських термінів. «За» проголосували 380 депутатів, проти — 43, ще 1 утримався.

Наступні президентські вибори в Росії очікуються в неділю 17 березня 2024 року. Володимир Путін при владі вже 21 рік.

У 2008-му в Росії змінили Конституцію і збільшили термін президентства з 4 до 6 років.