Росія шантажує Україну через рішення вислати дипломата - Єнін

Україна у відповідь на затримання в Санкт-Петербурзі українського консула Олександра Сосонюка вишле з країни старшого дипломата посольства РФ. Водночас Росія заявила, що тоді буде змушена оголосити консула персоною нон-грата.

Про це сказав заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін в етері телеканалу «Україна 24».

Він зазначив, що Україна у відповідь на провокацію РФ та затримання українського консула в Санкт-Петербурзі Олександра Сосонюка вишле старшого дипломата — одного з радників посольства Росії в Києві на прізвище Черніков. Відповідну ноту надішлють 19 квітня і протягом 72 годин він буде змушений покинути Україну.

За словами Єніна, через це РФ вдалася до шантажу.

«До того ж ми вже почули певний шантаж з російського боку. Нам закидають, що якщо ми будемо наголошувати на оголошенні персоною нон грата саме співробітника посольства, а не одного з консульств, то вони будуть змушені оголосити персоною нон грата співробітника нашого посольства в Москві», — сказав заступник глави МЗС.

Він додав, що цивілізованому світу треба звикати до того, що російська дипломатія є насправді не дипломатією, а продовженням діяльності спецслужб у гібридній війні.

Російські правоохоронці стверджують, що дипломата затримали нібито під час отримання інформації закритого характеру з баз даних правоохоронних органів Росії. Єнін розповідає, що насправді до консула зателефонувала людина та попросила про особисту зустріч за кавою.

«Після цього почала діставати з сумки якісь незрозумілі диски. Після цього наш консул лише встиг сказати: "Припиніть цю провокацію". І тут же був затриманий», — розповів Єнін.

Нагадаємо, 16 квітня ФСБ Росії затримала у Санкт-Петербурзі консула Генерального консульства України Олександра Сосонюка під час зустрічі з громадянином Росії. Російські правоохоронці заявляють, нібито дипломата затримали під час отримання інформації закритого характеру з баз даних правоохоронних органів Росії.

За словами речника міністерства закордонних справ України Олега Ніколенка, консула затримали на кілька годин, але потім відпустили. Обставини затримання з'ясовуються.

Згодом у МЗС РФ оголосили про небажаному перебуванні Олександра Сосонюка на території Росії та рекомендували йому покинути межі країни протягом 72 годин, починаючи з 19 квітня.