Словаччина заявила, що готова платити рф за газ російськими рублями
Міністр економіки Словаччини Ріхард Сулик допустив можливість розрахунку за російський газ рублями, якщо не вдасться домовитися про інше. Водночас газова компанія Латвії Latvijas Gāze заявила, що оплата російською валютою не порушує запроваджених санкцій проти рф.
Про це повідомляє Аktuality.
Глава Мінекономіки Словаччини заявив, що його країна зараз закуповує близько 85% свого газу в росії. Відомство працює над диверсифікацією постачання сировини, але на це може піти кілька років.
Сулик визнав, що можливо доведеться виконати вимоги рф, щоб не зупиняти постачання газу. Попри те, що зимовий опалювальний сезон у Словаччині добігає кінця, промисловість країни також потребує газу у великих масштабах.
Наразі Словацька газова промисловість (SPP) розраховується за товар у євро: рахунок-фактура за березень був ще у європейській валюті. Але що буде з наступною партією, міністр економіки не відповів. У Словаччини ще є 6 тижнів, щоб розв'язати цю проблему.
Водночас газова компанія Латвії Latvijas Gāze заявила, розрахунок із «Газпромом» російськими рублями формально не порушує санкційного режиму.
Наразі компанія «поглиблено аналізує зміну запропонованого методу розрахунків як з юридичного боку, так і з погляду бізнес-інтересів».