США пропонують ЄС підвищити мита на російську нафту як альтернативу ембарго

Представники Міністерства фінансів США планують запропонувати цього тижня G7, щоб європейські країни ввели підвищені мита на російську нафту як швидшу альтернативу прямому нафтовому ембарго. Додаткові гроші можуть спрямувати на відновлення України.

Про це повідомляє Reuters.

Офіційні особи Європейського Союзу розглядають поетапне ембарго на імпорт російської нафти як свою наступну відповідь на війну в Україні. Але дійти згоди щодо запровадження ембарго досі не можуть.

Тарифний механізм, який запропонують Сполучені Штати, буде розроблений для того, щоб утримати російську нафту на ринку, але обмежити обсяг доходів, які можуть надходити до Москви від експорту. 

За словами чиновників, оскільки російська нафта продається зі знижкою у порівнянні зі світовими еталонами, тариф може бути встановлений на рівні, який одночасно компенсує частину цього розриву та знизить прибуток росії.

Чиновники заявили, що залишивши російську нафту на ринку, вони зможуть уникнути подальших стрибків цін на нафту через європейське ембарго, що може компенсувати його вплив на доходи рф.

Зазначається, що гроші від підвищених мит можна було б спрямувати до фонду відновлення та реконструкції України.