Суд у США дозволив Трампу брати участь у виборах президента

Верховний суд у США ухвалив, що експрезидент Дональд Трамп зможе брати участь у праймериз у штаті Колорадо. Це дає йому можливість бути висунутим як кандидат від Республіканської партії на виборах наступного президента країни.

Про це повідомляє CNN.

Суд вирішив, що Трамп не порушував 14-ту поправку до Конституції США, згідно з якою повстанці не можуть обіймати високі посади. Трампа звинувачували в порушенні цієї поправки у справі про штурм Капітолія в січні 2021 року.

Верховний суд ухвалив рішення одноголосно, що скасувало постанову Верховного суду Колорадо, згідно з яким Трамп не міг знову балотуватися в президенти.

Сам Трамп стверджував, що спроби заборонити йому балотуватися призведуть до «хаосу та безладу», якщо вони будуть успішними.

Крім того, колишній президент США заперечував, що був учасником повстання і стверджував, що 14-та поправка до Конституції не стосується посади президента.

Раніше деякі штати забороняли Трампу брати участь у виборах. Першим це зробив штат Колорадо торік у середині грудня. Згодом те саме вирішили і в штаті Мен.