У Нью-Йорку підписали закон про декриміналізацію вживання марихуани

У штаті Нью-Йорк декриміналізували зберігання марихуани у невеликій кількості для особистого користування. Відповідний законопроєкт підписав губернатор штату Ендрю Куомо, передає The Independent.

Згідно з документом, який набере чинність через 30 днів, зберігання невеликої кількості марихуани прирівнюється за розміром штрафу до порушення правил дорожнього руху: якщо у людини знайшли до однієї унції (близько 28 грамів), то штраф складає 50 доларів, якщо від однієї до двох унцій — 200 доларів.

Також закон передбачає зняття судимості та скасування кримінальної відповідальності для тих, хто був засуджений за зберігання марихуани, повідомляється на сайті губернатора.

Куомо заявив, що від попереднього закону щодо марихуани «непропорційно страждали» представники небілого населення.

«Кольорові спільноти занадто довго піддавалися дії законів, що регулюють марихуану, і сьогодні ми раз і назавжди припиняємо цю несправедливість», - зазначив Куомо в своїй заяві.

Законодавці Нью-Йорка обговорювали можливість повністю легалізувати марихуану для особистого користування, але це потребує створити необхідну інфраструктуру регулювання цієї галузі в штаті, що потребує часу.

У США вже 26 штатів, включаючи Вашингтон, легалізували марихуану. А в Вермонті і окрузі Колумбія марихуана легалізована, але не дозволена до продажу в рекреаційних цілях, повідомляє The Hill.