У проєкті висновків саміту ЄС прописано рішення надати Україні статус кандидата - ЗМІ

У проєкті висновків майбутнього саміту Європейської Ради, який пройде 23-24 червня у Брюсселі, прописано рішення надати Україні статус країни-кандидата на вступ до Європейського Союзу. Такий статус також має отримати Молдова, а от Грузії в цьому поки що відмовлять.

Про це повядомляють видання Інтерфакт-Україна та Euractiv, які мають у розпорядженні проєкт висновків саміту.

«Європейська Рада визнає європейську перспективу України, Республіки Молдова та Грузії. Майбутнє цих країн та їхніх громадян лежить у Європейському Союзі. Європейська Рада Європи ухвалила рішення про надання статусу країни-кандидата Україні та Республіці Молдова», — йдеться у проєкті.

У підготовлених висновках пропонується, щоб Єврокомісія звітувала перед Єврорадою про виконання країнами умов на членство в ЄС. 

«Рада ухвалить рішення про подальші кроки, як тільки всі ці умови будуть повністю виконані», — зазначається в проєкті.

Стосовно Грузії вказано, що Європейська Рада готова надати їй статус країни-кандидата після того, як «будуть враховані пріоритети, зазначені у висновку Комісії із заявки Грузії на членство».

«Просування кожної країни до Європейського Союзу залежатиме від її власних заслуг відповідно до Копенгагенських критеріїв, включно із здатністю ЄС приймати нових членів», — йдеться у проєкті висновків.

Очікується, що лідери ЄС ухвалять ці рішення у перший день роботи саміту, тобто 23 червня, оскільки це питання стоїть у проєкті висновків першим. Саміт розпочнеться о 15:00 за часом Брюсселю (16:00 за київським).