У РФ назвали «ганьбою грузин» скандальний монолог ведучого грузинського каналу «Руставі 2»

У Кремлі назвали «великою ганьбою для грузин» висловлювання телеведучого опозиційного телеканалу «Руставі 2» Гіоргі Габуніа на адресу керівництва Росії. Відповідну заяву сьогодні зробив прессекретар російського президента Дмитро Пєсков, передає РБК.

Пєсков також зазначив, що в останні дні в Грузії спостерігаються «все нові і нові загострення русофобських нападів». Він бачить їх причину в небажанні і неготовність влади «приструнити екстремістськи налаштованих молодиків». І підкреслив, що грузинське керівництво вже засудило вчинок ведучого.

«Звичайно, ми вважаємо їх абсолютно неприйнятними і засуджуємо... Подібного роду поведінка, будь вона спровокована кимось бажаючим ще більш ускладнити грузинсько-російські відносини і будь вона наслідком божевілля абсолютного, звичайно ж, це негідно грузинського народу... Це велика ганьба для грузин», - йдеться в заяві.

Нагадаємо, 7 липня ведучий авторської щотижневої програми «P.S.» на телеканалі «Руставі 2» Гіоргі Габуніа в прямому ефірі звернувся російською мовою до президента Володимира Путіна. У своєму монолозі він використовував нецензурні вирази. Після цього біля будівлі телекомпанії почалася акція протесту, учасники якої вимагали спочатку вибачень, а потім звільнення Габуніа і закриття каналу. Через кілька годин мітинг завершився, однак її учасники пообіцяли продовжити протести.

Перші особи Грузії розцінили вчинок журналіста як «провокаційний акт» і «спробу дестабілізації». МЗС Грузії назвав використані «Руставі 2» висловлювання провокацією, «спрямованої на поглиблення і без того складної ситуації в грузино-російських відносинах». Гендиректор «Руставі 2» Ніка Гвараміа вибачився перед глядачами і обіцяв вжити заходів щодо автора скандального монологу.