Україна отримає від Японії 4,5 млрд доларів у межах безпекової угоди

Україна та Японія підписали безпекову угоду. Згідно з нею, Токіо зобов’язується упродовж 2024 року надати Києву 4,5 млрд доларів допомоги.

Про це повідомив в Х президент України Володимир Зеленський.

Він підкреслив, що ця угода є «унікальним документом з однією із найбільш економічно й технологічно розвинутих країн світу».

Окрім надання 4,5 млрд доларів, Японія допомагатиме Україні у сфері безпеки та оборони.

Держави співпрацюватимуть у гуманітарній, технічній і фінансовій сферах, працюватимуть заради реалізації пунктів «формули миру», санкцій проти росії та притягнення її до відповідальності.

«Для Японії такий тип угоди й такий рівень підтримки є проривними. Ми бачимо це і дякуємо за таку солідарність Японії з нашою країною та людьми, за все, що ви робите, щоб захистити життя та міжнародне право», — зазначив Зеленський.

Сьогодні, 13 червня, президент України прибув до Італії на зустріч із представниками «Великої сімки». Очікується, що в межах цього він підпише ще одну безпекову угоду — зі США.

Також Зеленський має зустрітися з головою Ради міністрів Італії Джорджею Мелоні, прем’єр-міністрами Канади й Великої Британії Джастіном Трюдо та Ріші Сунаком, президентом Євроради Шарлем Мішелем і директоркою-розпорядницею МВФ Крісталіною Георгієвою.