Україна отримає від ЄБРР 200 млн євро на посилення енергобезпеки
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надасть 200 млн євро на підтримку НАК «Нафтогаз України» у створенні стратегічних резервів природного газу і підтримку енергетичної безпеки.
Про це повідомило Міністерство фінансів України.
Міністр фінансів Сергій Марченко та керівний директор ЄБРР у справах України та Молдови Арвід Тюркнер підписали відповідний Договір гарантії.
Після цього вони провели робочу зустріч щодо стану реалізації спільних проєктів та подальших пріоритетів співпраці.
Нині на стадії реалізації в державному секторі перебувають десять спільних з ЄБРР проєктів загальним обсягом 2,1 млрд євро.
«ЄБРР залишається найбільшим інституційним інвестором України. Завдяки тісній співпраці з Банком ми впроваджуємо проєкти в енергетичному секторі, забезпечуємо підтримку ліквідності ключових підприємств державного сектору економіки, відбудову інфраструктури та роботу бізнесу у приватному секторі», — зауважив Марченко.