Україна закликала посилити санкції проти Росії за Крим

Міністерство закордонних справ України закликало збільшити і посилити санкційний тиск на Росію. Причиною такого рішення стали гоніння і безперервні репресії проти кримських татар на окупованому півострові. В українському МЗС вважають, що це пригнічення корінного народу Криму під виглядом боротьби з тероризмом. Про це повідомляє Стіна.

Так в МЗС повідомили, що вони закликають світову громадськість посилити економічний, політичний і санкційний тиск на Росію. Головною метою є припинення порушення прав людини російськими властями в окупованому Криму. Також українські дипломати зажадали відпустити всіх незаконно затриманих громадян України і деокупувати півострів.

Також дипломати відзначили, що нові арешти в Криму є наслідком слухань, які зараз проходять в Гаазі і в Міжнародному Суді ООН. Цими діями Російська Федерація показує свою зневагу до міжнародного права і прав людини. Тому ці дії проти кримських татар є причиною для відповідних дій у міжнародних органів.

Крім того, в українському МЗС закликали Росію виконати резолюції Генеральної Асамблеї ООН "Територіальна цілісність України" від 27 березня 2014 року, "Стан прав людини в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь (Україна)" від 19 грудня 2016 року, 19 грудня 2017 року і 22 грудня 2018 року, а також наказ Міжнародного суду ООН щодо заходів в рамках позову України проти Російської Федерації про застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.