Велика Британія виділить до 10 млн фунтів на ремонт залізниці для експорту зерна з України

Уряд Великої Британії виділить до 10 мільйонів фунтів стерлінгів на ремонт залізничної інфраструктури України, щоб допомогти вивозити зерно залізницею на тлі російського вторгнення.

Про це йдеться на сайті британського уряду.

Більшість зерна з України експортувалось через Чорне море, однак через російське вторгнення вивозити зерно морем неможливо. Частина зерна також вивозилась залізницею, проте постійні російські атаки заважають безпечному експорту.

Велика Британія вирішила виділити кошти для ремонту залізниці, щоб полегшити вивезення зерна під час війни.

Також британський та український уряди обговорюють, як максимізувати пропускну здатність залізниці та забезпечити рух поїздів і зерна.

Крім того, росія не лише перешкоджає Україні експортувати її зерно, а й викрадає українське зерно та незаконно його продає.

Відтак, Велика Британія виділить 1,5 мільйона фунтів на розробку тестування для визначення, чи було зерно, яке продається росією на світовому ринку, вкрадено в України.

«Це дозволило б світовим урядам боротися з проблемою вкраденого зерна, стримуючи активність росії та гарантуючи Україні отримання такого необхідного доходу від вирощеного зерна», — йдеться у повідомленні.

За даними Українського клубу аграрного бізнесу, в Україні зараз перебуває приблизно 20 мільйонів тонн зерна, призначеного на експорт.