Верховна Рада визнала Ічкерію тимчасово окупованою росією
Верховна Рада України визнала Чеченську Республіку Ічкерія тимчасово окупованою росією і засудила вчинення геноциду чеченського народу.
Про це йдеться на сайті парламенту.
У пояснювальній записці проєкту постанови зазначається, що після розпаду Радянського Союзу Чеченська Республіка Ічкерія відмовилась увійти до складу рф і захотіла повного виведення російських військ зі своєї території.
«Усупереч фундаментальному принципу рівноправності та самовизначення народів, закріпленому в Статуті ООН, рф вдалася до насильницького захоплення територій, розпочавши військове вторгнення, яке мало назву "операція з наведення конституційного ладу"», — йдеться у документі.
Автори постанови нагадують, що росіяни під час війни здійснювали масовані обстріли чеченських міст і сіл, зокрема забороненими боєприпасами.
Українські депутати вважають, що схвалення цієї постанови підкреслить підтримку прагнення чеченців до незалежності, а засудження воєнних злочинів сприятиме історичній справедливості.
Як відомо, Чеченська Республіка Ічкерія існувала після розпаду СРСР на частині території Чечено-Інгушської АРСР та була ліквідована російською владою у 2000 році.