Влада США готує антимонопольне розслідування проти Amazon, Apple, Facebook і Google

Регулятори з'ясовуватимуть, чи не зловживають техногіганти своїм панівним становищем на ринку, повідомляє mind.

Федеральна торгова комісія США (FTC) і міністерство юстиції, які забезпечують дотримання антимонопольного законодавства в Сполучених Штатах, готуються розслідувати, чи не зловживають Amazon, Apple, Facebook і Google своєю величезною владою на ринку.

Регулятори розділили обов’язки: Amazon і Facebook знаходяться під наглядом FTC, а Apple і Google – міністерства юстиції.

Результати навряд чи будуть швидкими, зазначає агентство. Попереднє розслідування FTC стосовно Google зайняло більше двох років.

Технологічні компанії стикаються з негативною реакцією в Сполучених Штатах і по всьому світу через побоювання конкурентів, законодавців і груп споживачів про те, що ці компанії мають занадто велику владу і завдають шкоди користувачам і конкурентам.

На тлі новин про антимонопольне розслідування акції Facebook впали на 7,5%, тоді як власник Google Alphabet Inc втратив понад 6%. Акції Amazon.com впали на 4,6%, а Apple – на 1%.

Окремо Судовий комітет Палати представників почав власне розслідування конкуренції на цифрових ринках у звʼязку з тим, що і республіканці, і демократи висловили стурбованість з приводу влади, якою користуються технічні гіганти.

У п'ятницю з'явилася новина про те, що міністерство юстиції готує розслідування щодо Google, щоб зʼясувати, чи не зловживає найбільша у світі онлайн-платформа своїм пріоритетним становищем на ринку і чи не впливає це на чесну конкуренцію.