Японія хоче злити воду з АЕС "Фукусіма" у Світовий океан

Японія вирішила злити в океан понад 1 млн тонн води з атомної електростанції "Фукусіма-1", що постраждала від цунамі в 2011 році.

Про це повідомляє BBC.

Уряд країни запевняє, що вода буде очищена від радіоактивних речовин і її злив в океан буде безпечним, але сусідні країни стурбовані цим рішенням.

За оцінками японської влади, процес підготовки до скидання води займе близько двох років. За цей час оператор станції Tokyo Electric Power планує видалити з неї шкідливі речовини, побудувати необхідну для цього інфраструктуру та дістати схвалення регулюючих органів.

В Японії наголосили, що до моменту скидання зміст тритію (радіоактивного ізотопу водню) у воді буде відповідати нормі, встановленої Всесвітньою організацією охорони здоров'я для питної води, і буде в 40 разів нижче безпечного рівня, встановленого нормами, що діють в країні.

Зазначається, що скидання води необхідне для комплексного виведення з експлуатації пошкодженої цунамі станції, підкреслюючи, що аналогічно відфільтрована вода регулярно скидається з атомних станцій по всьому світу.