ЄБРР не відновлюватиме інвестування в економіку Росії і Білорусі

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) не планує відновлення інвестиційного співробітництва з Росією і Білоруссю через зростання авторитаризму в цих країнах.

Про це заявила президентка ЄБРР Оділь Рено-Бассо в інтерв'ю українській службі "Голос Америки", передає "Крим.Реалії".

"Ми підтримуємо країни, які послідовно реалізують демократичні принципи. У Білорусі ми призупинили всі наші інвестиції в державний сектор із серпня 2020 року. У Росії всі нові інвестиції нами були припинені після анексії Криму у 2014 році", – заявила Рено-Бассо.

За її словами, таким чином ЄБРР робить свій внесок в просування демократії в цих двох країнах.

"Це підхід, зміст якого в тому, що фінансування від ЄБРР прямо залежить від проведених реформ. Чим менше реформ, тим менше грошей", - сказала президентка ЄБРР.

Водночас вона наголосила, що банк, який вона очолює, є одним зі значущих інвесторів в економіку України.

Крім того, Рено-Бассо уточнила, що за останні два роки ЄБРР інвестував в Україну близько двох мільярдів євро.

"Інвестиції приходять разом з реформами", - сказала вона.

Голова ЄБРР пояснила, що для продовження нарощування інвестицій ЄБРР в Україну дуже важливо просування реформи у сфері корпоративного управління, а також "зеленого" порядку денного, включаючи енергетику, засновану на поновлюваних джерелах.

Рено-Бассо додала, що масштабні інвестиції банку, наприклад, в Укрпошту чи Укравтодор, супроводжуються тим, що сторона, яка отримує фінансування, бере на себе зобов'язання у боротьбі з корупцією.