Окупанти двічі за добу обстріляли Запорізьку АЕС: є серйозні пошкодження

Державне підприємство «Енергоатом» повідомляє, що окупанти влаштували чергову провокацію та стріляли у бік захопленої Запорізької АЕС.

Про це повідомляє пресслужба «Енергоатому».

Унаслідок російського обстрілу о 14:30 зафіксовано три «прильоти» біля промислового майданчика ЗАЕС. За даними підприємства, окупанти влучили у високовольтну лінію зв'язку 330 кВ ВРП автотрансформатора ЗАЕС — Запорізька ТЕС.

«Попри провокації окупантів, ЗАЕС продовжує працювати та видавати потужність в енергосистему України через лінії, які працюють. Відповідно до їхньої пропускної спроможності було ухвалене рішення щодо розвантаження та від'єднання від мережі одного із енергоблоків Запорізької атомної станції, які працюють», — повідомляє «Енергоатом».

Наразі викидів та скидів радіоактивних речовин не зафіксовано.

Мер Енергодару у Telegram-каналі Дмитро Орлов, біля якого розташовується ЗАЕС, закликав містян зберігати максимальну обережність та стерегтися провокацій окупантів.

«Зі сторони Запорізької АЕС в напрямку житлових кварталів Енергодара відбуваються обстріли. Чути вибухи. Різниця між вильотом та прильотом становить лише близько 3 секунд», — написав мер.

Наразі у більшості мікрорайонів міста зникло світло, немає водозабезпечення, здебільшого припинив працювати інтернет.

Через декілька годин російські війська вдруге обстріляли Запорізьку АЕС з РСЗВ. Три «прильоти» зафіксовані просто на майданчику станції, біля одного з енергоблоків, де розташований ядерний реактор.

Там заявили, що окупанти серйозно пошкодили азотно-кисневу станцію та об‘єднаний допоміжний корпус. Є ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин. Високою є пожежна небезпека. Наразі постраждалих немає.

В «Енергоатомі» наголошують, що перед обстрілами представники «Росатому» поспіхом покинули станцію, ймовірно, знаючи, що готується атака.

Український персонал ЗАЕС перебуває на місці й виконує усі заходи із забезпечення ядерної й радіаційної безпеки та ліквідовує наслідки пошкоджень.