У Карпатах під час розпалювання групою туристів багаття стався вибух: двоє людей загинули, четверо постраждали

Увечері 15 вересня в Івано-Франківській області на полонині Під-Берди поблизу села Вороненка під час розпалювання туристами багаття стався вибух. Внаслідок цього двоє людей загинули, ще четверо постраждали. 

Про це заявили у Державній службі з надзвичайних ситуацій.

Група туристів з 12 людей, двоє з яких були діти, під час привалу на полонині розвели багаття, після чого відбувся вибух.

Одразу було оголошено збір для пошуково-рятувальних відділень Ворохта, Верховина, Яремче, Заросляк, Косів та Івано-Франківськ.

До проведення аварійно-рятувальних робіт додатково залучили 3 бригади медицини катастроф, чергову зміну оперативно-координаційного центру та мобільно-оперативну групу ДСНС в області.

Близько першої ночі рятувальники розпочали супровід першої постраждалої людини. Згодом забрали людей, які не постраждали.

Через 1,5 години почали переносити на ношах одного важкопораненого. Двох інших постраждалих (а також двох дітей, які перебували у задовільному стані) рятувальники транспортували автомобілями підвищеної прохідності до підніжжя гори в селі Вороненко.

Для надання допомоги постраждалим загалом залучили 14 одиниць техніки та 48 людей особового складу.

На спеціальному брифінгу в ДСНС повідомили, що, ймовірно, могли вибухнути бомби часів Першої світової війни.

У МВС повідомили, що на місці події виявили вибоїну, що виникла в результаті вибуху, і уламки металу з корозією, схожі на уламки снаряда часів Першої світової війни.