У Кривому Розі правоохоронці ліквідували діяльність наркосиндикату

Правоохоронці Дніпропетровщини затримали 14 учасників злочинної організації, які займалися вирощуванням конопель у промислових масштабах для подальшого збуту «товару» на території Кривого Рогу, а також займалися збутом метамфетаміну.

Про це повідомляє пресслужба Національної поліції.

Як встановили оперативники, структура організації складалася з кількох відокремлених підрозділів, учасники якої мешканці Кривого Рогу та наближених до міста населених пунктів. Між ними були чітко розподілені ролі: лідер злочинної організації, його довірені особи, куратори окремих її ланок, постачальники, збувачі та інші «працівники».

У серпні 2021 року поліцейські провели першу фазу спецоперації, внаслідок якої виявили плантації конопель.

Так, на території одного з домоволодінь зловмисники збудували теплицю на 6 секцій загальною площею 2700 квадратних метрів та встановили спеціальну систему поливу. Земельна ділянка була оформлена на одного з учасників. Ще кілька людей доглядали за рослинами та охороняли територію.

Тоді правоохоронці затримали одну особу, вилучили понад 10 тисяч кущів конопель і готову до збуту продукцію на 130 млн грн.

Учора, 30 листопада, провели фінальний етап спецоперації, до якої були залучені 200 правоохоронців (оперативники управління стратегічних розслідувань, слідчі, спецпідрозділ КОРД та ДСР). За результатами її проведення було затримано 14 учасників злочинної організації.

Затриманим та ще двом фігурантам повідомили про підозри за кількома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 1 та 2 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);
  • ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів);
  • ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 310 (посів або вирощування снотворного маку чи конопель).  

Крім того, провели одночасно 43 санкціоновані обшуки та вилучили наркотичні та психотропні речовини, зброю, набої, гроші, автомобілі, спецобладнання для виявлення та нейтралізації засобів стеження. Загальна вартість вилученого майна становить понад 10 млн грн.