Зеленський представив план перемоги в Раді
Президент Володимир Зеленський представив план перемоги у Верховній Раді. Він складається з п’яти пунктів і трьох таємних додатків.
Про це стало відомо з трансляції засідання.
За словами Зеленського, якщо план вдасться реалізувати, то війну можна буде завершити не пізніше ніж наступного року. Він каже, що план допоможе «примусити» росію бути на другому Саміті миру та бути готовою закінчити війну: «І це не “заморожування”. І це не торгівля територіями чи суверенітетом України».
Перший пункт плану — геополітичний, наступні два — військові, четвертий — економічний і п’ятий — безпековий. Перші чотири призначені на час війни, щоб її завершити, а п’ятий — на післявоєнний період.
- Перший пункт — запрошення до НАТО.
Він полягає в тому, що Україну запросять до Альянсу вже «зараз», однак членство в НАТО — це «питання подальшого, а не теперішнього», каже Зеленський. Цей пункт також включає «неминучість євроінтеграції» для України.
«Протягом десятиліть росія використовувала геополітичну невизначеність у Європі — а саме факт, що Україна не є членом НАТО. І саме це спокушало росію посягати на нашу безпеку. І тепер факт запрошення України в НАТО може стати справді фундаментальним для миру», — вважає президент.
- Другий пункт — оборона.
Реалізувати його Зеленський пропонує через:
- успішне продовження операції на території Курської області росії;
- посилення позицій українського війська та знищення наступального потенціалу росії на окупованій території України;
- допомога партнерів у комплектуванні резервних українських бригад;
- посилення ППО, яка буде достатньою для збиття ракет і дронів росії;
- спільні операції з партнерами для збиття російських ракет і дронів в межах доступу повітряного щита партнерів;
- зняття обмежень дозволу на застосування західної зброї вглиб території росії й тимчасово окупованої території Україні;
- надання Україні далекобійних засобів ураження, супутникових даних і даних розвідок.
Цей пункт має таємний додаток, до якого мають доступ деякі партнери.
- Третій пункт — стримування. Також містить таємний додаток, який отримали США, Велика Британія, Італія та Німеччина.
У межах цього пункту Україна пропонує розмістити комплексний неядерний пакет стримування для захисту від будь-якої військової загрози з боку росії.
- Четвертий пункт — стратегічний економічний потенціал.
Цей пункт зосереджений на цінних ресурсах України — урані, титані, літії, графіті тощо, які є однією з цілей росії у війні.
Україна пропонує США разом із ЄС та іншими партнерами укласти угоду щодо спільного захисту українських критичних ресурсів, спільного інвестування та використання економічного потенціалу. Цей пункт також містить таємний додаток.
- Пʼятий пункт — безпековий.
Він розрахований на післявоєнний час і пов’язаний із наявністю досвідченого українського військового контингенту, який мають використати для зміцнення оборони альянсу НАТО та гарантування безпеки Європі.
У разі згоди партнерів Україна пропонує після війни замістити окремі підрозділи військового контингенту США в Європі українськими підрозділами.