Кампанія з вакцинації від дифтерії та правця вже стартувала в Україні

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розпочала кампанію з вакцинації, зробивши собі щеплення проти дифтерії та правця в київській міській лікарні.

Разом з Супрун щеплення зробили генеральний директор Центру громадського здоров’я Володимир Курпіта та письменник Сергій Жадан, повідомляє SpeakerNews з посиланням на Громадське.

Уляна Супрун розповіла, що рівень вакцинації в Україні проти дифтерії низький. І коли вона з командою прийшли працювати в Міністерство охорони здоров’я, вакцинованими було 21%, зараз - 65%.

«А нам потрібно щоб було 95%. Ми починаємо місяць щеплень проти дифтерії для дорослих», - розповіла очільниця МОЗ.

За словами Курпіти, в Україні є понад три мільйони доз від дифтерії та правця для дорослих. Вони є в центрах первинної медико-санітарної допомоги та в лікарів-ФОПів. Вакцинація є гарантованою послугою на первинному рівні медичної допомоги.

«До 3% тих, хто хворіє на дифтерію, можуть померти. І єдиний спосіб захисту від хвороби - вакцинація», - також додала Супрун.

Нагадаємо, що перше щеплення проти дифтерії та правця роблять у ранньому дитячому віці. Воно складається з дитячого циклу на 6 доз, остання - у 16 років. У дорослому віці потрібно робити ревакцинацію кожних 10 років.