Офіс президента не може позбавляти міста коштів, передбачених держбюджетом - голова Асоціації міст України

Голова Асоціації міст України, мер Києва Віталій Кличко звернувся до президента України Володимира Зеленського та до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана не позбавляти міста коштів, передбачених у державному бюджеті України на 2019 рік на програми соціально-економічного розвитку громад. Про це повідомляє пресслужба київського міського голови.

"Асоціація міст України висловлює занепокоєння та переконливо просить вас втрутитися у ситуацію щодо блокування Офісом президента України спрямування з Державного бюджету місцевим бюджетам коштів, визначених у розпорядженнях Кабінету Міністрів України, - йдеться у листі Кличка президенту України. - Ці кошти – 10 млрд грн - передбачені у держбюджеті на 2019 рік, і громади очікують на їх отримання. Зволікання із спрямуванням фінансування на місця вкрай негативно позначиться на реалізації проєктів у громадах. І через такі затримки територіальні громади можуть не встигнути освоїти кошти до кінця поточного бюджетного року", - підкреслив голова АМУ.

Кличко наголосив, що кошти, про які йдеться, вкрай необхідні територіальним громадам для реалізації та завершення важливих для міст проєктів. Зокрема, будівництва та ремонту шкіл і дитсадків, ремонту та благоустрою вулиць, облаштування медичних амбулаторій, інклюзивних центрів та класів.

"Це – невеликі за об’ємом фінансування, але дуже соціально важливі проєкти, втілення яких впливає на якість життя мешканців міст, селищ та сіл, об’єднаних територіальних громад. Асоціація міст України просить вас захистити їх інтереси!" - зазначив мер Києва.

Такого ж листа голова АМУ спрямував прем'єр-міністру України.

У коментарі журналістам Кличко підкреслив, що Офіс президента не може позбавляти міста коштів, передбачених держбюджетом. Особливо перед початком нового навчального року, коли на місцях розраховували на фінансування, аби закінчити ремонти в школах та дитячих садочках.

"Про яку децентралізацію і самоврядування можна говорити? Якщо міста роблять безправними – спочатку забираючи кошти в державний бюджет, обіцяючи профінансувати програми соціально-економічного розвитку, а потім роблять все, аби ці гроші не спрямовувати на місця? Причому вирішують це в Офісі президента!" - наголосив голова Асоціації міст України.

Нагадаємо, що члени Асоціації міст України поскаржилися, що Кабінет міністрів затягує виділення двох субвенцій на загальну суму близько 10 мільярдів гривень на регіональний розвиток та розбудову соціально-економічної інфраструктури. Зазначається, що голова Офісу президента Андрій Богдан попросив прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана призупинити виділення коштів на міста «до ухвалення остаточного рішення нового уряду».